مدیركل امور روستایی استانداری اردبیل:
شناسنامه روستاهای اردبیل تدوین می‌شود‌

خبرگزاری فارس: مدیر‌كل امور روستایی استانداری اردبیل گفت: با هدف شناخت وضعیت روستاها شناسنامه روستاها در استان اردبیل تدوین و تهیه می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، یاسر عبداللهی بعد از ظهر امروز در جلسه توسعه روستایی و عشایر در استانداری اردبیل اظهار داشت: در این شناسنامه سعی شده است سوالاتی با محتوای كلی اما به صورت ریز و بسته طرح شود تا با جمع‌آوری آنها به اطلاعات كلی روستاها دست یابیم.
وی افزود: پرسشنامه‌ها و فرم‌های تهیه شده در چهار بخش آماده شده است و از دهیاران و شوراهای اسلامی روستاها خواسته شده در تنظیم آن دقت بیشتری بكنند.
مدیركل امور روستایی استانداری اردبیل گفت: در این پرسشنامه‌ها علاوه بر مختصات جغرافیایی، منطقه‌ای، آب و هوایی و شرایط اقلیمی روستاها در مورد ویژگی‌های تاریخی روستاها نیز سوالاتی مطرح شده است.
وی افزود: در كنار این امر از ویژگی‌های فرهنگی روستاها، اجتماعی، ورزشی و بخش خدمات روستایی نیز سوالاتی مطرح شده كه باید به آنها به صورت مشخص و مجزا پاسخ داده شود.
عبداللهی پرسش از ویژگی آموزشی مباحث اقتصادی، كشاورزی و ظرفیت‌های روستاها را از دیگر بخش‌های این پرسش‌نامه‌ها عنوان كرد و گفت: در هر بخشی از این پرسش‌نامه‌ها سوالات به صورت جزیی و بسته مطرح شده كه اهالی روستاها با كمك اعضای شورای روستا و دهیاری‌ها باید به آن پاسخگو باشند.
وی هدف از تهیه این شناسنامه را پاسخگویی به نیازهای روستاییان در تمام ابعاد برشمرد و افزود: با تهیه و تدوین این شناسنامه ضعف‌‌ها و قوت‌های توسعه روستاها به تفكیك مورد ارزیابی و دقت قرار می‌گیرد تا در برنامه‌ریزی‌ها بتوانیم بر پایه این آمارها درست عمل كنیم.
عبداللهی در پایان اظهار داشت: انتظار پاسخگویی درست، دقیق و شفاف به سوالات مطرح شده را داریم تا بتوانیم در یك فرصت زمانی مناسب شناسنامه دقیق و جامعی از روستاها تهیه و ارائه كنیم.

منبع:خبرگزاری فارس